Open main menu

Gramps β

Pl:Jak zgłosić błąd

Poniżej znajdziesz krótki przewodnik jak poruszać się po systemie śledzenia błędów.

Contents

Zgłaszanie błędu

1. Logowanie

Aby zgłosić błąd, musisz posiadać konto na stronie systemu śledzenia błędów Gramps'a https://gramps-project.org/bugs/changelog_page.php. Po założeniu konta mail potwierdzający zostanie wysłany w ciągu 12 godzin. Po kliknięciu na link potwierdzający zawarty w mailu będziesz miał możliwość zgłaszania błędów. Twój adres email będzie przechowywany poufnie i nie będzie widoczny na stronach systemu śledzenia błędów.

2. Przeszukiwanie istniejących błędów

Możliwe, że błąd który znalazłeś, został już wcześniej zgłoszony. Aby to sprawdzić, kliknij na 'View Issues'. Na górze strony znajdziesz filtry, które możesz zmieniać, jakkolwiek domyślne ustawienia są wystarczające. Poniżej filtrów znajduje się pole tekstu wyszukiwania. Wprowadź tam termin najlepiej określający błąd i kliknij 'Apply filter'.

Gdy błąd już został zgłoszony, przeczytaj raport o nim i sprawdź, czy możesz uzupełnić informację o nim. Jeśli tak, to dopisz do niego komentarz aby pomóc deweloperom w jego usunięciu.

3. Zgłaszanie nowych błędów

Kliknij na 'Report Issue', i wprowadź wymagane informacje. Bądź opisowy, bo deweloperzy mają fatalne umiejętności czytania myśli i zgadywania, znacznie lepiej wychodzi im programowanie. Nie zapomnij dodać numeru wersji programu, który używasz, co możesz sprawdzić klikając na opcję "O programie" w menu "Pomocy" programu.

Zgłaszanie prośby o funkcjonalność

Aby zgłosić prośbę o funkcjonalność, zaloguj się do sytemu śledzenia błędów, i kliknij na 'Report Issue'.

Musisz wybrać w górnym prawym rogu 'Project: Feature Requests'. Teraz wystarczy że będziesz postępować tak jak przy zgłaszaniu błędów, czyli wybierz kategorię, opisz zagadnienie, itd...